15 Dakikada Ayak Mantarı Tedavisi

Sirke ile ayak mantarı doğal tedavisi nasıl yapılır : Hemen hemen hepimizin ortak sorunudur, Ayak mantarı nasıl iyileşir, ayak mantarı nasıl geçer, ayak mantarından kurtulma yolları, ayak mantarı bitkisel tedavi, ayak mantarı üzüm sirkesi ile geçer mi? Eminiz ki bunlardan en az 2-3 tanesini aradınız ve cevap bulmaya çalıştınız.
İşte size en etkili ve kısa sürede Sirke ile ayak mantarı doğal tedavisi nasıl yapılır sorusuna cevap.

Genelde ayak mantarı uzun süreli kapalı ve dar ayakkabı kullanımı, ayaklar ıslandıktan sonra kurulanmaması ve aşırı terleme gibi durumlar sonrası ortaya çıkabilmektedir. Nemli ve sıcak ortamda yetişen mantar için ayaklar ideal bir ortamdır. Bu durum ortalama 5 insandan 1’ini etkilemektedir ve tıp alanında onikomikoz olarak bilinir. Günümüzde piyasada, bu enfeksiyonu tedavi eden ve tırnak mantarını yok eden gerçekten yüzlerce tedavi vardır. Fakat bu ürünlerin çoğu hem pahalıdır hem de düzenli olarak uygulasanız bile size en iyi sonuçları vermez.

Gerekli malzemeler

  • Etil Alkol (%90)
  • Hidrojen peroksit
  • Beyaz sirke

Gerekli malzemeler temin ettiyseniz yapılışına geçelim.

Cam bir kavanoza etil alkol ve hidrojen peroksiti karıştırın ve üzerine sirke dökün. Hepsinden eşit miktarda olsun ölçüleri. Daha sonra kulak temizlemek için kullanılan pamuk çubukları ile bir tutam karışım alıp mantarlı tırnağınıza sürün. 15 dakika kadar bekleyin ve ılık su ile yıkayın. Mantarlı tırnaklardan kurtulun. Bu işlemi günde iki kere mantar tamamen geçene kadar uygulayın.