Akik Taşının Faydaları Nelerdir?

Akik taşı faydaları ve bilinen şifalı özellikleri bu yazımızda yer almaktadır. Akik taşı özellikleri itibariyle şifalı taşlar arasında bulunmakta ve pek çok rahatsızlığın iyileşmesinde etkili rol oynamaktadır. Bu nedenle doğal taşlı aksesuarların imalatında sıklıkla kullanılan akik taşının faydaları birçoğumuz tarafından merak edilmektedir. Taşın faydalarının yanı sıra özellikleri, hangi takılarda kullanıldığı ve çeşitleri gibi bilgileri de yazımız içerisinde bulabilirsiniz…

Akik Taşı Nedir?

Akik taşı her bölgede farklı bir isimle anılan doğal taşlardan biridir, ismin kökeni incelendiğinde ise taşın adını Sicilya’da bulunan Achates Nehri’nden aldığı görülmektedir. Eski çağlardan beri akik taşı faydaları bilinmekte ve değerli özelliklerinden yararlanabilmek için mücevherle süs eşyası imalatında kullanılmaktadır. Her bölgede farklı bir adı bulunan bu taş, hem yaydığı enerji hem de estetik güzelliği açısından çok sevilmektedir. Taşın görüntüsü; bir merkez alanının çevresinde çeşitli renklerde halkalardan oluşmaktadır.

Akik Taşı Faydaları Nelerdir?

Aksesuar dünyasında oldukça sevilen akik taşı özellikleri sebebiyle İslam ülkelerinde yaygın bir kullanıma sahiptir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’ın mührünün, bir akik taşı yüzük olduğu rivayet edilmektedir. Çok eski tarihlerden bu yana kullanılan akik taşı faydaları içerisinde kişinin ruhsal açıdan korunmasına yardımcı olmak, gücü sayesinde stresi ve gerginliği azaltmak, kişinin bulunduğu ortamdaki kişilerle uyumsuzluğunu en aza indirmek ve kişinin sosyalleşmesine yardımcı olmak yer almaktadır.

Akik taşının faydaları bunlarla da sınırlı değildir çünkü bu taş dünyevi başarıyı yakalayabilmek için kişinin tükenmiş hissetme duygusundan uzaklaşmasını sağlar ve yorgunluk hissetmemesine katkıda bulunur. Fiziksel yararları analiz edildiğinde ise kemiklere ve cilde çok iyi geldiği bilinmektedir. Ayrıca akik taşı faydaları arasında ağrıları azalttığı da yer almaktadır. Akik taşı çeşitleri için web sitemizde gezinebilir ve ölümsüz taş ya da yemek taşı da diyebileceğimiz bu taştan imal edilen aksesuarları sitemizde bulabilirsiniz…

Akik Taşı Çeşitleri

Ölümsüz taş veya yemen taşı olarak bilinen akik taşının faydaları kadar çeşitleri de dikkat çekicidir. Çünkü bu taşın birçok farklı renk tonu bulunabilmektedir. Mücevher dünyasında ise turuncu ile kızıl rengini anımsatan doğal taşa sıklıkla rastlanılmaktadır. Söz konusu renk tonlarını yeşil akik, mavi akik ve siyah akik takip etmektedir. Akik taşı özellikleri ile ele alındığında ise yeşil akik taşının kalbe iyi geldiğine inanılmaktadır. Sertlik derecesi 7 ila 7.5 arasında olmaktadır.