Bu Üç Malzemeyi Kullanarak Kalp Damarlarınızı Temizleyin

Damarlarımız, vücudumuzu sıcak tutan ve yediğimiz besinleri ve aldığımız nefesi tüm vücudumuza kanımız vasıtasıyla taşıyan boru hatlarıdır. Eğer bu boru hatları tıkanırsa, vücudumuz gerekli besini alamaz ve rahatsızlıklar oluşmaya başlar. Tahmin edebileceğiniz gibi, en önemli damarlarımız kalp çevresindeki damarlardır.

İşlenmiş gıdalar, yağlı yiyecekler, toksinler ve kimyasallar damar sisteminizi zaman içerisinde tıkayarak sağlığınızı tehlikeye sokar. Tamam da bu tıkanan damarları açmanın yolu nedir diye sorduğunuzu işitir gibiyiz.

Bu yazımızda, evinizde bulunan malzemeleri doğru oranlarda karıştırarak elde edebileceğiniz damar açıcı tarifi veriyoruz.

Bu tarif ile birlikte hem sağlıklı hem de lezzetli bir içecek tüketmiş olacaksınız. Böylece, vücut yağ oranınız azalacak, tıkalı damarlarınız açılacak ve bağışıklık sisteminiz güçlenecektir.

Malzemeler

  • 4 litre su
  • 8 limon
  • 8 diş sarımsak
  • 5 cm zencefil kökü

Hazırlanışı

Limonları iyice yıkayın ve küçük parçalar şeklinde doğrayın. Zencefili ve sarımsağı da aynı şekilde soyun ve dilimleyin. Akabinde tüm malzemeleri blender a koyup iyice öğütün ve bir tencereye alın.

Tencerenin içine su ekleyerek kaynatın. Kaynadıktan sonra hemen altını kapatın ve soğumaya bırakın.

Bu karışımı her gün tüketmelisiniz. Yemeklerden iki saat önce tüketmenizi ve haftanın en az 3 günü spor yapmanızı tavsiye ediyoruz. Zamanla hem sağlığınız düzelecek, hem de kolayca kilo verebileceksiniz.