Dal Gibi Zayıflatan Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları

Alternatif tıp tedavisinde kullanılan ve şifalı otların satıldığı aktarda rahatlıkla bulabileceğiniz kurumuş zeytin yaprağı ile kilo verebilirsiniz. Dışarıdan satın almak istemiyorsanız evinizde doğal yöntemlerle kendinizin de kurutarak yapacağı zeytin yaprağı çayı ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Kurutulmuş zeytin yapraklarını birkaç dakika bekletmek daha yumuşak ve doyurucu bir çay hazırlama imkanı sunarken, uzun süre suda beklettikten sonra daha uzun süreli demlemek daha güçlü bir infüzyon sağlayacaktır.

 

KİLO VERDİREN ZEYTİN YAPRAĞI ÇAYI NASIL DEMLENİR?

Bir çay kaşığı miktarındaki kuru yaprağı, bir bardak kadar sıcak suyun içine koyup 3 dakika demlemeye bırakın. Demledikten sonra suyunu süzüp her gün en fazla 2 bardak tüketin.

ZEYTİN YAPRAĞI ÇAYI NASIL ZAYIFLATIYOR?

Kilo verme konusundaki en önemli etkisi kan şekeri seviyesini düzenlemesidir. İçindeki oleuropein maddesi şekerin düşmesini önleyerek, açlık krizlerini yok eder. Ayrıca tüketildiğinde uzun süre karnı tok tuttuğu da biliniyor.

KURUTULMUŞ ZEYTİN YAPRAĞI BU HASTALIKLARIN ŞİFASI!

Bronşiolit, mantar, soğuk algınlığı, uçuk rahatsızlığı, dizanteri, zona, romatizma, cilt problemleri, zatürre gibi rahatsızlıkların tedavisi için kullanılır. Peki diğer faydaları neler?

ZEYTİN YAPRAĞININ YARARLARI:

Diyabet hastalığının tedavisinde iyileştirmek için kullanılabilir.

Zayıflamayı kolaylaştırarak kısa sürede kilo verdirir.

Gün içerisinde tüketildiğinde uzun süreli tokluk hissettirir.

Diş sağlığı problemlerine karşı ağrı azaltıcı görevi vardır.

Dudak üzerinde çıkan uçuğu geçirir.

Kolesterol seviyesini düşürür.

Zayıf ve güçsüz olan bağışıklık sistemini yenileyerek güçlendirir.