Evde Cif Nasıl Yapılır?

Cif yapmak için malzemeler aşağıda verilmiştir. Bu malzemeleri temin ettikten sonra cif yapımı aşamasına geçebilirsiniz.

Tüm malzemeleri kullanarak cif ile yapmış olduğunuz tüm işlemleri kolay ve hesaplı şekilde yapacaksınız. Aşağıda verilen adımları takip ederek, direkt olarak cifinizi yapabilirsiniz.

Malzemeler;

  • Bir su bardağı karbonat
  • 10 damla lavanta yağı
  • 2 yemek kaşığı arap sabunu

Evde Cif Yapımı

Karbonatı derin bir kabın içine dökerek başlayabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz derin bir kap yeterlidir. Direkt olarak bir su bardağı karbonatı içine dökerek, evde cif yapmaya başlayabilirsiniz.

İkinci adımınız karbonatın bulunduğu kabın içine arap sabununu eklemek olacak. Karbonatın içine eklediğiniz arap sabununu iyice karıştırın. Karıştırma işleminin tamamlanmasının ardından diğer malzemelere geçin. Lavanta yağını eklemek son aşamanız olacak.

Yapmanız gereken tüm malzemelerin tekbir kap içinde olması durumunda macun kıvamına gelinceye kadar karıştırmak olacak. Bir süre karıştırdıktan sonra macun haline gelecektir. Rahat bir kullanım için hazırlamış olduğunuz cifi bir kaba alabilirsiniz. Kapaklı olan bir kap tercih edilecektir. Dilerseniz herhangi bir şişeye koyarak da günlük hayattaki cif kullanımınızın kolaylaşmasını sağlayabilirsiniz.

Hazırlanan cif;

Cifin kullanımının sorunsuz şekilde gerçekleşmesi açısından şişede durması en doğrusu olacaktır. Cam bir şişe tercih etmeniz kullanımı kusursuz kılabilir.

Temizliğin tamamlanmasından sonra farklı zamanlarda kullanım için muhafaza etme biçiminiz önemlidir.

Dilediğiniz şekilde muhafaza ederek, cif kullanabilirsiniz. Evde cif yapımı hakkında merak edilenlerin verilmesi sayesinde siz de direkt olarak kendi evinizde kolayca cif yapabileceksiniz.