Evde Düzeni Sağlamak İçin 12 Fikir

1. Ayakkabılarınız için işlevsel alanlar dizayn edin

Vestiyer ihtiyacı için uygulanacak koridor alanı maksimum verimle dizayn edebilir, göz hitap eden bir giriş dizayn edebilirsiniz. Duvar dekorlarını askılık sistemleri ve raflarla işlevsel hale getirebilirsiniz.

2. Tek dolapla çok amaçlı çözümler

Geniş bir duvar yüzeyini kapsayacak bir vestiyer dizayn edebilirsiniz. Raf ve çekmece sistemleri, askılıklar, ihtiyaca göre kapalı raflar dizayn ederek düzen sağlayabilirsiniz. homify’da mimarlar tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde ev projesi bulabilir, ilham veren fikirler bulabilirsiniz.

3. Mutfak dağınıklığına son verin

Mutfaklarda depolama ihtiyacını muntazam karşılayan akılcı dolap sistemleri dizayn edebilirsiniz. Açık raf sistemleri ile duvar dekorları oluşturabilir, duvarlarınızı hem işlevsel hale getirebilir hem de estetik unsurlarla görselleştirebilirsiniz.

4. Koridor duvarlarını estetik unsurlarla dekore edin

Açık raf sistemleri ile duvarlarınızı hem daha işlevsel getirebilir hem de estetik unsurlarla objeleri veya resimlerinizi sergileyebilirsiniz.

5. Çocuk odaları için kompakt sistemler

Kompakt ranza sistemleri ile daha kullanışlı ve pratik çözümler üretebilirsiniz. Ayrıca ok amaçlı mobilyalarla çalışma alanı ile yatak alanını küçük bir alanda çözümleyerek ekstra zemin alanı kazanabilirsiniz.

6. Banyolar için gömme dolaplar

Banyolarda bulunan ıvır zıvır, eşya ve gereçler için akılcı depolama sistemleri ile düzen saplayabilirsiniz. Gömme dolaplar sayesinde özellikle küçük banyolarda alan tasarrufu sağlayabilirsiniz.

7. Köşe ve kenarları değerlendirin

Köşe ve kenarları ister depolama amaçlı, ister oturma amaçlı dizayn edebilirsiniz. Böylelikle döşeme zemini alanından tasarruf edebilirsiniz.

8. Aksesuarlar için özel depolama alanları

Farklı ebatlarda çekmece bölmeleri ile muntazam depolama sistemleri çözümleri üretin.

9. Açık raf sistemleri

Açık raf sistemleri ile duvarlarınızı daha işlevsel hale getirin ve zemin alanından tasarruf edin.

10. Kullanım ihtiyaçlarına göre çekmeceleri bölün

Çekmece modellerini kullanım ihtiyacına göre tasarlayabilir, çekmece bölmelerini kullanılacak alet, eşya ve ıvır zıvırlara göre dizayn edin, kolaylık sağlayın.

11. Her odaya şık bir depolama alanı dizayn edin

Duvar dekorlarını modern çizgilerle geometrik formlar içeren raf sistemleri ile dizayn edebilirsiniz. Hem görsellik hem de işlevsellik açısından ilham verebilir.

12. Çalışma alanı dizayn ederken pragmatik olun

Daha konforlu ve çalışma motivasyonunu arttıracak bir çalışma alanı için ışıklandırma, mobilyaların konum ve tasarımı hayatınızı kolaylaştırmada etkili olacaktır. Özellikle çalışma alanları için dikkat motivasyonunu arttıran beyaz ışığı tercih edebilirsiniz. Oturma odası gibi dinlenme alanları için güneş ışığına en yakın renk olan sarı ışığı kullanmak idealdir.