Evde Yeni Başlayanlar İçin Plates

Spor salonunda egzersiz yaparak sayısız saat harcamaksızın güçlü, yalın bir vücut mu arıyorsunuz? Güçlü, tonlanmış bir vücut her zaman ağırlık kaldırarak oluşmaz. Sadece yoga matınız ve Pilates rutininizle evde kolayca mükemmel bir tam vücut gücü antrenmanı yapabilirsiniz. Pilates sadece kaslarınızı sıkılaştırır ve şekillendirmez, aynı zamanda vücudunuzu güçlendirir ve çekirdek esnekliğinizi artırır . Net hareketlerden ve özel solunum tekniklerinden oluşan egzersiz programlarını içerir.

Pilates, fiziksel güç, esneklik ve duruş geliştirmek için tasarlanmış kontrollü hareketler ile yapılan bir egzersiz şeklidir. Hareketler öncelikle vücudunuzu düzenleyen ve daha güçlü, daha fazla şekillenmiş kaslar oluşturmak için çekirdeğinize odaklanır. Sonuç, şık ve şekilli bir gövdedir.

İki farklı Pilates şekli vardır. Biri mat tabanlıyken diğeri genellikle Pilates stüdyolarında bulunan büyük ekipman parçalarını kullanır. Pilates mat tabanlı formu en popüler olanıdır ve evde kolayca yapılabilir. Peki Pilates yaparken kardiyoya ihtiyaç var mı?

Pilates egzersizleri, kaslarınızın genel tonuna ve gücüne daha fazla odaklanır, böylece ter atmanıza veya genel kardiyovasküler sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olmaz. Pilates zorlu bir antrenman olsa da, konsantrasyon ve nefes almaya odaklanırken, aynı zamanda fitness rutininize bir kardiyo bileşeni eklemeniz gerekir . Pilates antrenmanınıza ek olarak haftada en az 1-2 kardiyo seansı ekleyebilirsiniz…