Genital Siğil İçin Doğal Tedavi Yolları

Genital bölgede siğillerin oluşumu sizi korkutmasın. Enfeksiyon, rahatsızlık, ağrı ve kaygı ile oldukça eş anlamlı gelişebilir. Bu konuda bir doktora başvurmadan önce doğal tedaviler uygulayabilirsiniz.

Birkaç etkili doğal tedavi ile bu siğiller yok olabilir.Geçmeyen ve tekrarlayan siğiller de doktora görünmelisiniz.

Genital Bölge Siğilleri:

Genital bölgelerinizdeki herhangi bir şüpheli görünüme panik yapmadan önce, ne olduğunu genital siğiller olup olmadığımı anlayın. Cinsel yoldan bulaşır ya da korunmasız ilişki ile, genital siğiller HPV ya da Human Papilloma Virüsünden kaynaklanır.

Siğiller, ten renginde yumrular veya deri ve mukoza zarında büyük renksiz dış görünümler olarak görünürler. Ne yazık ki, genital bölge bu rahatsız edici, kaşıntı döküntüleri için iyi bir hedeftir. Genellikle penis, idrar yolu, vulva, vajina, serviks ve anüste ve çevresinde görülürler.

Genital Bölge Siğillerinin Nedenleri olabilir

  • Birden çok cinsel partner
  • Uygun olmayan hijyen
  • Bir enfekte cinsel partner ile cilt teması
  • Kötü bağışıklık
  • HPV enfeksiyonunun kalıcı tedavisi yoktur. Bu nedenle, virüslü taşıyıcılar virüsü ömür boyu taşımaya devam edecektir.
  • Enfekte olan bireylerin büyük bir yüzdesi semptomsuzdur.

Onları Nasıl Yönetiriz
1. Genital siğiller için en iyi tedavi yöntemi, siğillerin topikal olarak çıkarılmasıdır

2. Tekrarlamaya eğilimli olsalar da, bu büyümeler kendiliğinden de gerilemektedir

3. Elma Elma Sirkesi En İyi Doğal Tedavi

Genital Siğiller İçin Elma Sirkesi Kullanın

Elma sirkesi, birçok genital siğil hastası tarafından kefil olan en iyi içeriktir. Siğiller kuruyor ve yayılan virüsü etkin bir şekilde öldürüyor gibi görünüyor.

Elma sirkesini etkilenen cilde uygulayın ve yerini bantlayın. Yanma hissi olacaktır. Bu yüzden bölgeye biraz vazelin uygulayın. Yaklaşık 3 saat sonra, bandı çıkarın, iyice durulayın ve tekrar yeni bir solüsyonu uygulayın.

İşlemi istediğiniz sıklıkta tekrarlayın. Siğiller haftada birkaç gün içinde cildinizden uzaklaşırlar.

Kaşıntı İçin Aloe Vera Kullanın:

Aloe Vera, cildi yatıştırıcı etkisi ile sizi rahatlatabilir. Bir pamuk ped ile etkilenen bölgeye Aloe Vera jel uygulayın. Bir gece bekletin ve sabah yıkayın.

Her gün bir kez uygulanan Aloe Vera, anti-inflamatuar nitelikleri ile genital siğiller ile ilişkili kaşıntı ve tahrişleri azaltır. İyileşmesi zaman alacaktır (belki bir ay kadar), ancak sonuçlar güvence altındadır.

Bunlar, genital siğillerin tedavisi için en etkili doğal tedaviler arasından seçildi. Onları kullananlar, ilaçların başarısız olduğunu düşünmektedir. Deneyenler yorumlarını aşağıya yazabilir.