Horlamayı Kesmek İçin Doğal Yöntemler

Uyku vakti geldiği zaman, günün sonunda rahatlamaya ve dinlenmeye çalışırız. Huzurlu bir ortam yaratmak bizim için çok önemlidir. Öte yandan pek çok çift, aile ya da arkadaş için horlamak, bir problemdir. Doğal reçetelerin yapısı, hapların yapılarını anlamaktan daha kolaydır. Aynı zamanda doğal reçetelerin içeriklerine toleransımızın olup olmadığını kontrol etmek de daha kolaydır. Buna ek olarak, genel sağlığınız için çok daha güvenilirdir.

Haydi gelin, horlamanızı durdurmaya yardımcı olabilecek bazı doğal reçetelere bakalım.

1. Bal
Bal, bronşlarınızdaki salgıları yok etmeye yardımcı olacak doğal bir balgam söktürücüdür. Bu salgılar, ki horlamaya neden olan da bunlardır, bir kişi uyurken nefes almasını engelleyebilir.

Malzemeler

 • 2 çay kaşığı ahududu yaprağı
 • 1 su bardağı su
 • 1 çorba kaşığı bal

Talimatlar
Ahududu yapraklarını bir bardak suya koyun ve ısıtın.
Balı ekleyin, iyice karıştırın ve yatmadan önce yutmadan gargara yapın.

2. Zeytinyağı ve sedef otu
Bu yöntem biraz sabır ister çünkü yaklaşık iki hafta boyunca beklemesine izin vermeniz gerekir.

Malzemeler

 • 1 su bardağı zeytinyağı
 • 3 çorba kaşığı sedef otu

Talimatlar
Zeytinyağını bir kaba koyun. Sedef otunu ekleyin ve karıştırın. Kabı alüminyum folyo ile kapatın ve karanlık bir alanda bekletin. İki hafta sonra, zeytinyağını süzün ve sedef otu yapraklarını alın. Sonra, boynunuza ve burnunuza bu karışımı uygulayın.

3. Okaliptüs ve nane
Bu iki bileşen, boğazınızı yumuşatmaya yardım eden balgam söktürücü özelliklere sahiptir. Aynı zamanda horlamayı ve horlamanın neden olduğu rahatsızlığı önlemek için solunum yollarını açar.

Malzemeler

 • 1 su bardağı su
 • 2 çorba kaşığı okaliptüs yaprağı
 • 2 çorba kaşığı nane yaprağı

Talimatlar
Suyu tüm otlarla birlikte kaynatın. İnfüzyonu bir kaseye alın ve 10 dakika boyunca demlenmesine izin verin. Bu tedavi, buharı içinize çekmeyi de içerir. Yüzünüzü yakmaktan kaçınmak için suyun kaynadığı kapla aranızdaki mesafeyi iyi ayarladığınızdan emin olun.

4. Soğan
Soğan, sindirime hiçbir yan etkisi bulunmayan harika bir doğal yardımcıdır. Solunum yollarındaki engellerin oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Bu, huzur dolu bir uyku çekerken nefes alıp vermenize olanak sağlar.

Talimatlar
Soğanı ortadan ikiye kesin, biraz tuz ekleyin ve baş ucunuza koyun. Bu aromayı aynı zamanda uyumadan önce de içinize çekebilirsiniz.

5. Zerdeçal
Zerdeçal, pek çok sağlıklı faydaya sahiptir ve bunların bir tanesi de anti-enflamatuvar etkisidir. Aynı zamanda horlamayı da önler. Bu baharat, kan damarlarınızı genişletir ve aynı zamanda nefes alış verişinizi geliştirir ve öksürük için bir çözümdür. Aynı zamanda boğaz kuruluğuna da yardım eder. Faydalarından yararlanmak için onu uyumadan önce tüketebilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 su bardağı süt
 • 2 çorba kaşığı zerdeçal
 • 1 çorba kaşığı bal (isteğe bağlı)

Talimatlar
Ilık süte zerdeçalı ekleyin ve horlamayı önlemek için uyumadan önce için. Bu aynı zamanda enfeksiyonlara da yardımcı olur çünkü bağışıklık sistemini güçlendirir.

İyi sonuçlar elde etmek için tedavide istikrarlı olmak önemlidir. Aynı zamanda bir alerjiniz ya da sağlık probleminiz olmadığından emin olmalısınız.