Ozon Tedavisi Zayıflatır Mı?

Ozon Tedavisi Zayıflatır Mı?

Ozon esasen bir gazdır ve bu gaz medikal bir cihaz aracılığıyla oksijenin işlenmesiyle elde edilir. Bu elde edilen gaz yanıcı bir gaz olduğu için hastaya doğrudan değil kan yoluyla daha güvenli bir şekilde verilmektedir. Son zamanların popüler kilo verme yöntemlerinden olan ozon tedavisini şimdi daha detaylı inceleyeceğiz.

Ozon Tedavisi Kilo Verdirir mi?

1920’li yıllardan beri kullanılan ozon tedavisinin ilk kullanılış amacı bölgesel ağrıları gidermek amaçlıydı. Sonrada yapılan tıbbi araştırmalarla birlikte zayıflatıcı etkisi tespit edildi. Özellikle derinin hemen altındaki yapılara direkt tesir ederek bu yağların yok edilmesine yardımcı olan ozon tedavisi, bununla birlikte metabolizmayı hızlandırır ve yüksek miktarda kalorinin yakılmasını sağlar. Ozon tedavisi sayesinde hem bölgesel olarak zayıflayabilecek hem de selülitlerinizden kısa sürede kurtulabileceksiniz. Ozon tedavisi sayesinde hastalar kendilerini daha enerjik hissettiklerini ve bu sayede spor da yapabildiklerini söylemektedirler.

Ozon Tedavisinin Türleri ve Zayıflamaya Olan Etkileri

Ozon tedavisi 3 şekilde uygulanmaktadır. Bunlardan ilki ozon saunasıdır. Bu yöntemde hasta sıcaklığın ve buharın yüksek olduğu bir kabinin içine girip burada bir süre kalıp iyice terledikten sonra kabine ozon gazı verilir. Bu yöntem özellikle vücuttaki ödemin atılmasında ve cilt sağlığında son derece önemli bir rol oynamaktadır. İkincisi ise yöntem ise kan ozonlama yöntemidir. Bu yöntemde vücudunuzdan alınan kana bir miktar ozon gazı enjekte edilip aynı kan tekrar vücudunuza enjekte edilir. Bu teknik de kan şekerinizi düşürmenize ve metabolizma hızınız arttırmaya yardımcı olmaktadır. Üçüncü ve son yöntem ise ozon lipoliz uygulamasıdır. Bu yöntemde ozon gazı çok ince iğneler aracılığıyla vücuda direk olarak enjekte edilir. Bu yöntem ise genellikle bel, bacak, göbek gibi kısımlarda bölgesel zayıflama için kullanılmaktadır. Burada saydığımız yöntemlerden ilki güzellik salonları ve sauna merkezleri gibi yerlerde uygulanırken diğer yöntemler ise uzman hekimler tarafından özel sağlık kuruluşlarınca uygulanmaktadır.

Ozon tedavisi de diğer tüm yöntemler gibi tek başına zayıflamaya yetmeyen bir yöntemdir. Ozon tedavisinin yanında günlük diyet ve spor programı da uygulanılmaya devam edilmelidir.