Perdelerinizi Bir De Bu Yöntemle Yıkamayı Deneyin

Perdeler evimizin vazgeçilmez bir parçası. Narin yapıları gereği temizleme esnasında problemler çıkabiliyor. Haydi gelin perdelerimizin bembeyaz olması için kulllanacağımız yöntemleri incelemeye.

  Bulaşık makinası kapsülü

Evet yanlış okumadınız bulaşık makinası kapsülüyle yıkadığınız perdeler ilk günkü gibi bembeyaz olacaktır. Perdeleriniz çok tozluysa ilk önce 30 derecede en kısa program ve en düşük devirde yıkayıp tozun arınmasını sağlayın. Ardından bulaşık makinası kapsülünü perdelerinizin arasına koyun. 40 derecede en fazla 600 devirde yıkayın. Islak şekilde asarak düzelmesini sağlayın. Bembeyaz perleriniz hazır.

Toz şeker

 Yine aynı yöntemle tozlu perdeler için ön yıkama yapıp durulayın. Bu sefer çamaşır makinanızın deterjan gözüne 3 yemek kaşığı toz şeker ilave ederek 40 derecede yıkayın. Bu yöntemde bembeyaz perdelerinizin olmasını sağlayacak.

  Beyaz sabun rendesi

Katı banyo sabunlarını rendenizin kalın kısmıyla rendeleyin. Perdelerinizin içine 1 yemek kaığı ekleyin. 40 derecede yıkarken yarım saat sonra makinanızı beklemeye alın, ardından devam etmesini sağlayın. Bembeyaz pedeleriniz mis kokularıyla odalarınızı süslemeye hazır.